Kamp Polutana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Lady Efimija

Ići dole 
AutorPoruka
Percy Latimore
Posejdonov sin
Percy Latimore


Muški Broj poruka : 202
Poeni iskustva : 250750
Datum upisa : 23.08.2010
Godina : 29
Lokacija : In your mind!

Informacije o igraču...
Health Points...:
Lady Efimija Left_bar_bleue100/100Lady Efimija Empty_bar_bleue  (100/100)

Lady Efimija Empty
PočaljiNaslov: Lady Efimija   Lady Efimija Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 2:10 pm

1. Kradljivac

Jednog ljepog i mirnog dana rodila se Efimija kci kralja Mide i kraljice Irine. Kao dete imala je predivno djetinstvo. Kada ona odraste postade jos ljepsa, imala je gustu smedju kosu, oci plave kao rijeka Olimpska, tjelo vitko... A sto je najljepse umjela je ljepo da pjeva. Jednom dok je sjedela u svom dvoristu i pjevala, Apollo bog sunca i muske ljepote slucajno je letio svojom kocijom i ugleda je. Potom se odmah zaljubio. Okrenuo je kociju i trkom krenuo prema svom zamku, toliko je brzo isao da je umalo udarijo Hermesa, boga lopova, putnika i glasnika bogova koji je krenuo prema Hadu bogu podzemnog svijeta da mu prenese poruku od Artemide boginje nevinosti i mjeseca. Kada ga je Apollon prosao Hermes se zacudio kuda li je toliko odjurio. Posao je da vidi cemu tolika zurba kad ugleda Efimiju kako pjeva, i on cim je ugledao odmah se zeljubi. No on neode da se spremi nego je samo uze i stavi u svoju torbu te krenu kod Hadesa. Kada se Apollon vratio video je da je nestala sa lica zemlje ali odmah je znao ko ju je ukrao te poce da smislja plan protiv Hermesa. Kad Hermes stize kod Hada da mu preda Artimedinu poruku, Hades osjeti ljudsko prisustvo. ''Reci necace dragi, sta to imas u torbi.'' rece Had. -''Nista strice, samo isporuke koje treba isporuciti. Usput Arimeda ti je poslala veeeliki poljubac.''. -''A jeli, Da vidimo da li govoris istinu!'' cim je podignuo ruku duse mrtvih uvukle su se Hermesu u torbu i izvadise uspavanu Efimiju i dadose je Hadu. '' A kome je ova ljepotica isporuka?'' '' Ta isporuka je za gospodina Apolla, strice'' rece Hermes ko iz topa. ''Ma nemoj, reci ti Apollu da isporuka ostaje kod mene!-mozes da ides''.

I tako je Hermes otisao mrmljajuci ka Olimpu. Kad je bio blizu Olimpa na njega pade magicna mreca i uhvati ga. -'' Iznenadjen si dragi brate?'' rece Apollo. ''Cemu ova zasjeda braco?'' rece Hermes. ''Nepravi se budala, vrati mi Efimiju prvi sam je ugledao.'' - '' Kod Hada je, rekao je da si budala ako mislis da ce Efimija biti tvoja.'' ''STA je rekao taj spaljeni lobanjo-kolekcijonar?! Sad cemo da otkrijemo ko je ovdje jaci!'' oslobodio je Hermesa i zaputio se pravo ka Hadu, a za njim krisom Hermes.

Kada je Apollo stigao kod Hadesa odma je rekao. '' Spaljena starudio predaj mi Efimiju iz istih stopa''. ''Nije li ovo moj najdrazi necak Apollo, a gde je dobar dan stricu i kako si?...A sto se tice Efimije ona pripada samo meni.'' cim podize ruku lesevi pocese da napadaju Apolla koji se branio suncevom svjetloscu i strelama. U medjuvremenu Hermes je neko vrijeme posmatrao tucu i polako je krisom ukrao Efimiju i ponio je u svoj dom na Olimp. Nedavno otidje kod Artimede da prenese vijest o Hadu kako je htio da ukrade obicnu smrtnicu, ona se razbjesni i otidje u Tratar kod Hadesa gde ga zatekne u borbi sa Apollom. Kada je Rekal sta joj je Hermes prenio borba odma nestade, te se Had i Apollo izvinise jedno drugom. Apollo se vratio u Svoju Suncanu dolinu dok je Artimeda ostala sa Hadom koji je telepatski kontaktirao sa Apollom kako da se osvete Hermesu...


Nastavak sutra...



Poslednji izmenio Hermes dana Pet Sep 03, 2010 3:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://kamppolutana.serbianforum.info
Percy Latimore
Posejdonov sin
Percy Latimore


Muški Broj poruka : 202
Poeni iskustva : 250750
Datum upisa : 23.08.2010
Godina : 29
Lokacija : In your mind!

Informacije o igraču...
Health Points...:
Lady Efimija Left_bar_bleue100/100Lady Efimija Empty_bar_bleue  (100/100)

Lady Efimija Empty
PočaljiNaslov: Re: Lady Efimija   Lady Efimija Icon_minitimePet Sep 03, 2010 3:36 pm

2. Apollonova posjeta Aresu

Kad je Hermes donio Efimiju do svog doma, pretvorio ju je u velicinu bogova i stavio u svoj krevet da se odmara. U medjuvremenu Apollon i Had su smisljali plan kako da mu se osvete. '' A da umjesamo Aresa u ovo. On bi mogao da nesto slaze Zevsu i da ispadne da je Hermes kriv, te da ga protjera sa Olimpa ravno tebi, pa ce nasa osveta biti potpuna.'' rece Apollo '' Brilijantna ideja Apollone, nego malo ti je sunce udarilo u glavu. Hermes je Zevsov sin kao i ti, nebi tek tako dozvolio da mu sin pati.'' rece Had. ''Ipak Ares ima odlicne strategije, moglo bi da upali. A da ne spominjem da je on Zevsu jedan od omiljenih sinova.'' - ''Uredu, de.. Ti idi i ispricaj Aresu plan a on ce odraditi ostalo, sad imam puno posla stizu mi nove duse kojima treba da sudim.''. Time se Apollon vratio u svoju kociju i krenuo ka Aresu.

Ares je bio bog rata i strategije, on je zivio na olimpu sluzeci svom ocu Zevsu. Kada je Apollo stigao kod njega bio je isprva zacudjen, ''Cime dugujem tvoje prisustvo mladi braco?'' rece Ares - ''Dugo se nismo vidjeli Arese, ali nisam dosao da razgovaramo o tome, imam posao za tebe.'' ponosno ce Apollo - '' Pazi se braco, sa tim tonom glasa mogao bi da zavrsis kao moj novi experiment. No de mi reci o kakvom poslu se radi?'' - '' Hermes je umalo stvorio rat izmedju mene i Hada, hoce da se ti pozabavis time ukljucujuci i Zevsa da ga protjera sa Olimpa. pa mozes li ti to?'' - ''Hmmm Zevs bi se jako naljutio kad bi saznao, ali prihvatam.Smatraj to izvrsenim, no sve ima svoju cijenu. Za uzvrat hocu da mi doneses Afroditu, bez da Hefest to sazna!'' Sve i jedan bog zano je da ce Hefest uraditi sve da bi zastitio svoju zenu Afroditu. Ali Apollon ne promisli ni manje ni vise vec pristade. ''Naravno braco, smatraj to uradjenim takodje.'' te se vratio u kocio i krenuo prema Hadu.
Nazad na vrh Ići dole
https://kamppolutana.serbianforum.info
Percy Latimore
Posejdonov sin
Percy Latimore


Muški Broj poruka : 202
Poeni iskustva : 250750
Datum upisa : 23.08.2010
Godina : 29
Lokacija : In your mind!

Informacije o igraču...
Health Points...:
Lady Efimija Left_bar_bleue100/100Lady Efimija Empty_bar_bleue  (100/100)

Lady Efimija Empty
PočaljiNaslov: Re: Lady Efimija   Lady Efimija Icon_minitimePet Sep 03, 2010 3:56 pm

3.Aresov plan

Apollon je krenuo ravno ka Afroditi. '' Ogledalce, Ogledalce sto stojis na zidu reci Afroditi svojoj najljepsa na svijetu koja je?'' rece Afrodita. Ogledalo joj bjese pozajmljeno od tri babe koje su pomagale polutanima vozeci taxi express. Ali ono nije bilo sasvim najobicnije ogledalo ono bese zacarano magijom koje moze da kaze ko je najljepsi na svijetu ali i buducnost covjekovu. - '' Najljepsa na svijetu ti si Afordita ni jedna, pa cak ni Hera nije dorasla tvojoj ljepoti.'' rece ogledalo. '' Zdravo najdraza sestrice.'' rece Apollo, dok je Afrodita pala sa stolice od iznenadjenja. '' Apollo, ne smijes me tako prepadati. Udji i reci sta hoces.'' na to ce Afrodita. Apollo takodje nije htio da dulji pricu vec baci na Afroditu uspavljujuci magicni prah koji je istog sekunda uspava. Njegove sluge je pokupise i stavise u kociju te krenuse Aresu koji uveliko smislja plan za Hermesa.

'' Evo ti Afrodita Arese a sad mi reci sta si smislio.'' rece Apollo pri povratku, - '' Bravo Apollo, a sad moras mi donjeti jednog polutana iz Kampa. Tu koju dovedes polutanku ce da nosi Afroditino oruzje te ce zavesti Zevsa i natjerati ga da progne Hermesa jednom za uvek. Potom ja i Afrodita cemo se vjencati i zajedno svrgnuti polutanku i Zevsa sa vlasti i postacemo novi vladari OLIMPA! Druge bogove poslacemo da sluze Hadu, ti ces dobiti osvetu i Efimiju. Tim ce nastati novi svijet i Olimp.'' rece Ares. -'' Malo si pretjerao, ali svidja mi se plan u svekom slucaju. Ja ode u kamp a ti sa Afroditom radi sta ti je volja.'' Vrati se u svoju kociju i krenu prema kampu Polutana.

Sta li ce se jos dogoditi? Da li ce se Aresov plan ostvariti? Ostanite sa nama do iduceg nastavka...


Nazad na vrh Ići dole
https://kamppolutana.serbianforum.info
Sponsored content





Lady Efimija Empty
PočaljiNaslov: Re: Lady Efimija   Lady Efimija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lady Efimija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kamp Polutana :: Kamp Polutana :: Biblioteka :: Nasa Djela-
Skoči na: